Endüstri Grup Dizayn

Profesyonel gelişmiş endüstriyel dizaynlar

Helezon konveyör yaprağı

Helezon konveyör yaprağı


Helezon konveyör çap, hatve, kapasite, giriş çıkış tipi, çalışma açısı, çalışma basıncı,yatak tipi, kapasitesi, taşınacak malzemenin tipi ve granül büyüklüğüne ve kırılganlığına göre tasarlanırlar. İmalatımızın çoğu soğuk çekme helezon helezon-konveyor-kanadi-yapragi-paslanmaz-soguk-cekme-celik-helezon-yapraklariyapraklardan oluşmaktadır. Vidalı konveyörün ana bileşeni olan bıçağın kalitesi ve stabilitesi, tüm taşıma ekipmanının çalışma verimliliğini etkileyen önemli bir faktördür. Taşınacak malzemenin özelliğine bağlı olarak değişen çeşitlerde helezon konveyörler(vidalı konveyör-vidalı götürücü) imal etmekteyiz İmalatımız dahilindeki helezon konveyörler gövde ve taşıyıcı yaprakların (kanatların) tipine göre çeşitlenmektedirler. 

1.Boru tipi helezon konveyör - vidalı konveyör
2.U tipi helezon konveyör- vidalı konveyör - helezon konveyör
3.Konik helezon konveyör - vidalı konveyör - helezon konveyör
4.Esnek milsiz helezon konveyör - vidalı konveyör olarak sınıflara ayrılırlar.

Yaprak tipine göre istenen malzeme ve kalınlıkta olmak üzere:
⇒ Sürekli Helezon konveyörler
Klasik yaprakların aksine, birden fazla sayıda hatve tek bir parça sacdan kesintisiz olarak imal edilmiş olan yapraklardan oluşmaktadır. Yoğunlukla hububat taşımasında ve hafif işlerde kullanılır. Sınırlı çapa kadar üretilebilir.

⇒ Ay Yaprak Helezon Konveyörler
Helezon geometrisi kazandırılmış küreklerden oluşmaktadır. Taşıma esnasında malzemenin karıştırılması da isteniyorsa bu tür yapraklara başvurulmalıdır.
Şerit Yaprak Helezon Konveyörler
Helezon geometrisi kazandırılmış şeritlerden oluşmaktadır. Ay Yaprak Helezonlarda olduğu gibi taşıma esnasında malzemenin karıştırılması isteniyorsa bu yaprak türü tercih edilir.

Adımları (Hatveleri) Artan Yaprak Helezon Konveyörler
Bu tip yaprakların adından da anlaşılacağı üzere mil ekseni boyunca hatveleri artmaktadır. Bazı kazanlarda olduğu gibi genleşen kömürün genleşmesini telafi etmek veya silo içerisinde kullanılan konveyörlerde, konveyörün üzerine baskı yapan malzemenin yarattığı sıkışmanın önlenmesi için kullanılır.

Adımları (Hatveleri) Azalan Yaprak Helezon Konveyörler
Bu tip helezonlar yukarda belirtilen hallerin tam tersinde, yani malzemenin sıkıştırılması gereken hallerde kullanılır. Malzeme helezona büyük hatvede girip küçük hatvede dışarı çıkmaya zorlanır. Yoğun olarak yağ çıkarma ve ekstrüksiyon işlerinde tercih edilir.

Helezon Çapı Azalan Yaprak Helezon Konveyörler
Konik teknelerde kullanılan bu tür yapraklar Hatveleri Azalan Yapraklarda olduğu gibi malzemenin taşımanın sonuna doğru sıkıştırılması gerektiğinde kullanılır.

Esnek (Flexible) Yaprak Helezon Konveyörler
Plastik boru içerisinde çalışan bu yapraklar boru ile beraber esneyebilme özeliğine sahiplerdir. Böylelikle hortuma benzer bir biçimde malzeme girişi veya çıkışı istenildiği gibi yer değiştirebilir.

Şaftsız Yaprak Helezon konveyörler
Helezon Konveyörlerde taşınması güç olan malzemelerin veya büyük düzensiz şekilli parçaların taşınmasında tercih edilir. Arıtma tesisleri gibi asimetrik malzeme akışının yoğun olduğu alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

Aşınma Plakası İlave Edilmiş Vidalı götürücüler
Aşındırıcı malzemelerin taşınması esnasında hayati rol oynayan yapraklardır. Özellikle kum yıkama helezonlarında kullanılan bu tip yaprakların uç kısımlarda oluşacak olan aşınma, üzerlerine eklenmiş plakalarla önlenebilmektedir. Plakaların değiştirme kolaylığı ise aşındırıcı ortamın zor koşullarında ekonomik ve dayanıklı bir çözüm sunar.

Uzmanlık alanlarımız arasında birinci sırada yer alan Helezon Konveyörlerimiz, bilimsel metot dahilinde oluşturulmuş tasarımlarıyla ve yılların getirdiği deneyim ile emsallerine göre üstün bir kalitede imal edilmektedir. 20° ’den büyük eğimlerde boru tip helezonlar imal edilmektedir.Cnc makinelerimizde boru tipli helezon / spiral  konveyör gövdeleri  yapılmaktadır.Helezon yapraklarının açılımı / hesabı ,vidalı konveyörler in fiyatı / fiyatları konusunda  firmamızı arayınız.

 

Helezon imalatı
Helezon konveyör imalatı
Helezon konveyör
Helezon yaprağı
Helezon yaprak
Heliks helezon
Helezon konveyör hesabı
Cnc tezgah helezonu
Talaş konveyörü helezonu
Talaş konveyörleri
Helezon yaprakları
Helezon konveyör imalatçıları
helezon konveyör kapasite hesabı
Helezon konveyör besleyici
Spiral konveyörler
Helezon konveyörler
Helezon konveyör istanbul
Helezonlu taşıyıcılar
Helezon yapımı

Paslanmaz helezon
Vidalı konveyör
Helezon makinası
Helezon bükme
Helezon kıvırma makinası
Gübre helezonu
Buğday helezonu
Hububat helezonu imalatı
Buğday yükleme helezonu
Tarım helezonu
Gübre yükleme helezonu
Gübre çekme helezonu
Gübre helezonu elevatör
Motorlu gübre helezonu
Seyyar yükleyici helezon
Hububat helezonları
Tahıl helezonu
Cnc helezon konveyör yaprağı imalatı

error: Tüm Hakları Saklıdır !!!