Endüstri Grup Dizayn

Profesyonel gelişmiş endüstriyel dizaynlar

Cnc plazma sac kesim

Cnc Lazer Plazma Kesimi nedir ne için yapılır


CO2   cnc  lazer kesim makinası / makinaları nda lazer,  CO2 gazına elektrik akımı verilerek oluşturulur. Bunun yanında kullanılan N2 ve He  gazı düşük verimde olan CO2  lazerine eklenerek verim %35  artırılmaktadır.

Plazma Kesim Nasıl Çalışır?

Cnc Lazer kesme tezgahında  lazer ışını  makinenin rezonatör bölümünde cam tüpler içinde 10 metreye yakın bir mesafe kadar ilerler. Bu tüplerden gaz geçerken iki ucu arasından elektrik akımı verilerek lazer ışını oluşturur. Plazma kesim, elektrik iletkenliği yüksek bir madde sayesinde sıcak ve hızlandırılmış plazmanın kesim işlemi yapılacak yüzeye uygulanmasıdır. cnc-plazma-fason-sac-kesim cnc-plazma-fason-sac-kesimBu kesim tekniği ile alüminyum, çelik, sac, bakır gibi malzemeler çok keskin ve pürüssüz bir şekilde kesilebilmektedir. Plazma Kesim Cihazları, yüksek hızlı ve hassas kesimi ve düşük işletme maliyeti sayesinde büyük sanayi firmalarından hobi atölyelerine kadar sanayinin bir çok alanında kendine yer bulmuştur.  Plazma Kesimin temel prensibi kızdırılmış ve elektriksel olarak iyonize olmuş bir gaz tarafından (ki buna plazma da denir), kesimi yapılacak malzemeye doğru bir elektrik kanalı oluşturulmasıdır. Bu elektrik devresi topraklama klemensi tarafından topraklanır ve sistemin çalışması sağlanır. Bu sistemin çalışması kesilecek olan malzemenin cinsine bağlı olarak Oksijen, Hava gibi sıkıştırılmış gazlar kullanılabilir. 

Plazma kesme yöntemi; alaşımsız çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum alaşımları gibi her tür iletken metale uygulanabilir. Alaşımlı malzemeler ile kıyaslandığında alaşımsız çeliklerde daha hızlı ve daha kalın kesitler üzerinde kesim yapmak mümkündür. Oksi-asetilen yönteminde ana malzeme yanmakta (okside olmakta) ve böylelikle kesim gerçekleşmektedir. Oksiasetilen ile kesme uygulamaları sadece “bu yöntemle kesilmeye uygun” davranışa sahip olan çelikler ve çelik alaşımları üzerinde uygulanabilir.

Alüminyum alaşımları ve paslanmaz çelikler gibi oksitlenmeyi engelleyici davranışa sahip metallerin oksi-asetilen yöntemi ile kesilmesi mümkün değildir. Plazma kesme yöntemi ile alüminyum alaşımları ve paslanmaz çelikler dahil her türlü iletken metal üzerinde kesim yapmak mümkündür. Plazma kesme yöntemi 25 mm'nin altındaki çelik ve demir dışı metallerin kesimi için idealdir. Oski-asetilen ile
kesmede operatörün kesme hızını dikkatli bir şekilde kontrol etmesi ve oksidasyonu sağlaması gerekmektedir. Firmamız Endüstri Grup da tüm cnc ürünler ve işler yapılmaktadır.

plazma kesim
cnc plazma kesim
açılı plazma kesim
cnc plazma kesim nedir
cnc plazma kesme
cnc plazma kesim makinası
cnc plazma kesim ikitelli
cnc plazma ksim beylikdüzü
cnc plazma kesim esenyurt
cnc plazma kesme makinası
cnc plazma kesim programı
cnc plazma kesim makinesi
cnc plazma sac kesim makinaları

cnc plazma kesim çorlu
cnc plazma kesim silivri
cnc plazma kesim hadımköy
cnc plazma kesim tezgahları
cnc plazma kesim makinası  fiyatları
cnc plazma kesim firmaları
cnc plazma kesim fiyatları
cnc plazma kesim fiyatı
cnc plazma kesme makinası fiyatı
cnc plazma kesme tezgahı
cnc plazma kesim imes
cnc plazma kesim gebze
Plazma sac kesim fiyatları

cnc plazma kesme makinesi
cnc plazma kesme nedir
cnc plazma kesme makineleri
cnc plazma sac kesim
cnc fason plazma kesim
cnc plazma kesme tezgahı
cnc plazma kesme makinası fiyatı
cnc plazma kesim makinası
cnc plazma kesim makinesi
cnc oksijen kesim
cnc oxy fuel kesim
cnc oksi kesim
cnc oksi plazma kesim

error: Tüm Hakları Saklıdır !!!