Endüstri Grup Dizayn

Profesyonel gelişmiş endüstriyel dizaynlar

Basınçlı kompresör hava tankı modelleri

Basınçlı kompresör hava tankı &  vakum tüpü imalatı


Kompresör hava tankı,kompresörün dur-kalk  zaman aralığındaki basınç farklılığını düşürmek için kullanılır. kompresor-cesitleri-pistonlu-seyyar-vidali-dizel-hava-kurutucu basincli-kompresor-hava-tanki-imalati-tanklari-tupu-emniyet-ventili-deposu-fiyatiHava tankı aniden değişmeyen hava basıncı dengesini kurar. Kompresör kapasitesini aşan ani hava taleplerinin karşılanabilmesi için gereken miktarda havayı depolar. Hava deposu kapasitesi kompresör kapasitesine ve hava talebinin şekline bağlı olarak saptanır. Hava tankı,  kompresör çıkışındaki basınç dalgalanmalarını dengeleyen ana ürünlerdendir. Hava tankının bir diğer faydası da havadaki nemin yoğuşmasını ve oluşan yoğuşumun boşaltılmasını kolaylaştırmasıdır. Hava tankında yoğuşma sonucunda biriken su tahliye aparatlarıyla dışarıya atılır. Bu sayede sistemdeki hava kuru olur. Basınçlı hava tankı olarak da adlandırılan hava tankları, tüm basınçlı hava sistemlerinin entegre bir parçasıdır. 

Neden hava tankına ihtiyacınız var ?

Genellikle tank veya depo olarak adlandırılan hava tankları, basınçlı havayı boru sistemi veya ekipmanlara gitmeden önce depolamak için kullanılır. Daha basit bir deyişle, hava tankları kompresör ile değişen talep nedeniyle dalgalanan basınç arasında bir tampon mekanizması görevi yapar.

Ürün sertifika ve belgeleri 

Hava tanklarımız yatay veya dikey olarak 50 Lt - 890 Lt kapasite aralığında AB-Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliği 2009/105/EG'ye göre; 1000 Lt - 10000 Lt kapasite aralığında olanlar ise AB-Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği 97/23'e göre uygun olarak üretilmektedir.

Tüm basınçlı hava tanklarımızda malzeme seçimi, tasarımı, üretimi, kontrol ve deneyleri DIN EN 13445-1-5 standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Kaynaklı imalatı tamamlanan tüm basınçlı hava tankı ve separatör tanklarının kaynak yerleri titizlikle kontrol edilmekte ve buna ilaveten tahribatlı ve tahribatsız testleri yapılmaktadır.

basincli-kompresor-hava-tanki-olculeri-boyutlari-secenekleri

Basınçlı hava tanklarımız ve separatör tanklarımız, onaylı kuruluş tarafından örnek tip muayeneleri yapılmış olup onaylı kuruluşun CE 0036 işareti ve sertifikasına sahiptir.  40 bar hava tanklarımız, onaylı kuruluş tarafından Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği 97/23 ve B+F modülüne göre kontrol edilmiş olup CE 1785 işareti ve sertifikasına sahiptir. Hava tanklarımız 11 bar, 16 bar, 40 bar çalışma basınçlarında olup  16,5 bar, 25 bar, 60 bar basınçta hidrostatik test yapılmaktadır. Hava tankları müşterilerimizin isteği doğrultusunda daha yüksek basınçta imalatı mümkündür. Basınçlı  hava tanklarımız Tozaltı kaynak yöntemiyle profesyonel ekip tarafından kaynatılmaktadır. Uluslararası kaynak mühendisleri kontrolünden geçmektedir. ISO 3834 Bünyesinde bulundurarak kaynaklı imalatta yeterliliğini kanıtlamıştır. Hava Tankı  kompresörün arızalı durumları göz önüne alındığında aşırı basınçtan dolayı çalışma basıncının üzerine çıkar, buda patlama riski ortaya çıkarır. Bunu önlemek ve aşırı basıncı dışarı atmak için emniyet ventilleri kullanılmaktadır.  Hava tankının emniyeti için şarttır. Ce belgeli ve mühürlü olmalıdır. 

Endüstri Grup olarak hava tankı imalatlarında stoklu çalışarak müşteri memnuniyetini amaçlamaktadır. Endüstri Grup tecrübesiyle hava tankı, kompresör kazanı, vidalı kompresör ve pistonlu kompresörlere özel, basınçlı ve yüksek basınçlı olmak üzere tank üretimi yapmaktadır

basincli-kompresor-hava-tanki-olculeri-boyutlari-secenekleri

  • CE-Yönetmelik ve standartlarına uygun üretim,
  • CE-Standartlarına uygun kaynaklı imalat,
  • 3000 Lt ve üzeri hava tanklarımızda hava çıkışı, flanş ile bağlantılı,
  • CE belgesi ve iso belgesi
  • Tüm tanklarda TUV onaylı emniyet valfı
  • Hava tankları özel epoksi boyalı, fırın boyalı, galvanizli ve paslanmaz olmak üzere müşterilerimizin kullanım alanı ve ihtiyaçlarına göre üretimi gerçekleştirilmektedir.

Firmamızda Hava tankı imalatı, Otomatik hava tankı su tahliye sistemi ,Basınçlı hava tankı ,Zaman ayarlı su tahliye valfi, Kompresör emniyet ventili, Otomatik boşaltma valfi ,Kompresör hava kazanı ,Hava tüketim hesabı ,Hava tüpü fiyatları ,Kuru hava tüpü fiyatı ,Hava tankı fiyatı, Hava tankı imalatı ankara, Hava tankı imalatı izmir ,Vakum tankı imalatı ,Vakum tankı hesabı ,Vakum tankları, Vakum tankı fiyatları, Vakum deposu ,Kompresör emniyet ventili, Kompresör emniyet valfi, Hava tankı su boşaltma, Kompresör otomatik purjör, Tank altı otomatik su atıcı, Kompresör su tahliyesi, Yatay genleşme tankı, üretmekteyiz

error: Tüm Hakları Saklıdır !!!