Endüstri Grup Dizayn

Profesyonel gelişmiş endüstriyel dizaynlar

Çelik yapı inşaat konstruksiyonu

Çelik, inşaat, konstrüksiyon, yapı,  bina, hangar, platform, villa, ev, çatı imalat ve montaj


Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehdidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla çelik konstrüksiyonlar fabrika binaları, çelik konstrüksiyon hangar, çelik konstrüksiyon spor tesisleri, çelik konstrüksiyon depo ve çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir.celik-insaat-konstruksiyon-yapilar-fabrikalar-binalar-catilar-evler-villalar Çeliğin tercih edilme sebepleri arasında ekonomikliği, beklenmedik gerilimlere karşı daha fazla direnç sunması ve çevre dostu olması gibi nedenler yer almaktadır.  Çelik konstrüksiyon, her biri kendi karakteristik özelliklerine ve güçlü özelliklerine sahip muazzam çeşitlilikteki ürünleri ve yapıcı unsurları içerir. Çelik yapılar demir konstrüksiyon vb. diğer taşıyıcı sistemlere oranla çok üstün mekanik özelliklere ve statik yeteneklere sahiptir. 

Yapı ve inşaat sektöründeki teknolojik gelişmelerin yarattığı avantajlara artık farklı tarzda ev inşa seçeneklerini bulmak mümkün. Çelik konstrüksiyon ev ve binalar, inşaat sektöründe son yılların yükselen trendlerinden. Klasik inşaat yönetmeliklerine alternatif olan çelik konstrüksiyon ev yöntemi, çok daha hızlı ve dayanıklı yapılar ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu anlamda geleceğin mimarisi, çelik konstrüksiyon ev ve iş yerlerini, ofis ve hastaneleri içerecek diyebiliriz. 

Haddelenmiş, yani kimi işlemler sonucu, istenilen biçime getirilen çelik profil veya çelik sütun kesitleri “I” harfinin şeklini alır. Bu şekli almış bir kolonun iki geniş flansı, yapıdaki basınç stresine daha iyi dayanmak için kırış uzerindeki flanslardan daha kalın ve geniştir. Bunun için genellikle betonla doldurulmuş kare ve yuvarlak çelik borular da kullanılabilir. Çelik kirişler sütunlara civata ve dışlı bağlantı elemanları ile bağlanır. Bu çelik kirişler ile merkezi bir ağ oluşturulur. Bu ağ da yüksek binaların ayakta kalmasını sağlar.

Çelik Konstrüksiyon Nasıl Avantajlar Saglar ?

Çelik konstrüksiyon beraberinde pek çok faydayı da getirmektedir. Bu faydalar arasında depreme karşı dayanıklılık, kolay monte edilebilirlik, hata payında düşüklük, tasarruf, yıldırım riskinin az olması ile ısı ve ses yalıtımı yer almaktadır

  • Depreme Karşı Dayanıklıdır
  • Hafiftir
  • Homojendir
  • Esnektir
  • Kolayca Monte Edilebilir
  • Tasarruf Sağlar
  • Hata Payı Düşüktür
  • Yıldırım Riski Düşüktür
  • Isı ve Ses Yalıtımı Yüksektir

Firmamızda Çelik fabrikalar, Çelik konstrüksiyon çatılar, Çelik yapı projeler ,Çelik yapı projesi ,Çelik konstrüksiyon çorlu ,Çelik konstrüksiyon çatı modelleri ,Çelik konstrüksiyon ev malzemeleri ,Çelik konstrüksiyon ev dezavantajları ,Çelik konstrüksiyon ev hakkında bilgi ,Çelik konstrüksiyon ev planları, Çelik konstrüksiyon ev projeleri ,Çelik yapı birleşim detayları üretilmektedir.

error: Tüm Hakları Saklıdır !!!